Dental Spa Consult

Медичний туризм

Глобалізація людського суспільства призвела до стрімко зростаючої популярності такого поняття як медичний туризм. З його допомогою люди, що проживають в будь-якій точці земної кулі мають відмінну альтернативну можливість отримати медичне обслуговування в будь-якій точці світу. Таким чином, багато пацієнтів отримують прямий доступ до інноваційних медичних технологій, можуть розраховувати на більш демократичну вартість стоматологічних послуг і в той же час, бути на сто відсотків упевненими в їхній якості і високому професійному рівні обслуговуючого їх медичного персоналу.

Розвиток медичного туризму в Україні

В Америці і в країнах Європи медичний туризм вже дуже давно зарекомендував себе як надійний, якісний і економічно вигідний спосіб отримати необхідні медичні послуги. Власники зарубіжних клінік стандартно розглядають медичний туризм як динамічний туристичний сектор з відмінними фінансовими перспективами.

Що стосується нашої держави, то тут власники клінік тільки-тільки починають звертати увагу на величезні перспективи саме цього напрямку в своїй діяльності. Зараз медичні послуги в Україні знаходяться на дуже високому рівні. Відповідно, у лікарів є доступ до багатьох досліджень, які проводяться зараз у світовій медицині, вони володіють стрімко розповсюджується по всіх країнах інформацією медичного характеру і постійно використовують всі можливості для вдосконалення, не забуваючи при цьому і про власний досвід і напрацювання. За великим рахунком це все, що необхідно для того щоб звернути увагу на новий для своєї стоматології напрямок - медичний туризм.

На сьогоднішній день і компетентність, і професіоналізм наших лікарів знаходиться на найвищому рівні. Це в свою чергу призвело до появи своєрідної тенденції відкриття шикарних стоматологічних клінік. В якійсь мірі це закладено в самому менталітеті наших співгромадян. Власникам кожної стоматологічної клініки хочеться, щоб саме вона була найкомфортнішою, більшою, крутішою. Щоб саме в їхній клініці було встановлено інноваційне професійне обладнання, а лікарі мали необхідний професіоналізмом для забезпечення клієнтам найбільш якісного лікування.

Таким чином, багатьом власникам вдається вибудовувати потужні бренди з матеріально-технічним устаткуванням найвищого як для нашої країни рівня. У таких стоматологічних клініках надають послуги на високому світовому рівні професіоналізму. Але, при цьому вартість стоматологічних послуг в цих клініках набагато менше, ніж в аналогічних клініках Америки, Європи та Азії. Саме тому, медичний туризм є дуже актуальною темою, на яку, без сумніву, потрібно звернути увагу власникам багатьох стоматологічних клінік.

На сьогоднішній день ще далеко не всі власники стоматології можуть дозволити собі активно розкручувати тему медичного туризму в своєму закладі. В першу чергу це відбувається через недостатню популяризацію надання цієї послуги в Україні в світовому співтоваристві. Розмірковуючи, чому так відбувається, можна просто прийти до висновку, що більшість іноземних громадян просто не хочуть ризикувати і відправлятися на лікування саме в Україну.

Іноземні громадяни не можуть бути впевнені у відмінній якості наших медичних послуг в загальному і послуг стоматологічних клінік зокрема. На сьогоднішній день відгуків про наших медичних центрах ще досить мало. Проте, багато власників стоматологічних клінік зараз для розвитку свого бренду беруть за основу саме медичний туризм і намагаються максимально розвивати його в своїх клініках. Але саме на цьому етапі, на превеликий жаль, багато хто з них, починаючи просування власного бренду стоматологічної клініки, наприклад, в соціальних мережах, не беруть до уваги несистемні бізнес-процеси, які безперервно відбуваються всередині їх компанії.

Для того щоб отримати можливість правильно організувати процес і запустити продуктивний і популярний напрямок - медичний туризм необхідно в першу чергу, як то кажуть, навести лад у власному домі і тільки після цього починати запрошувати гостей. І тут в першу чергу потрібно виконати цілий комплекс командних дій і прокласти шлях пацієнта, від якісного опрацьовування якого згодом в більшій мірі буде залежати, чи отримає стоматологічна клініка вдячні відгуки, і чи будуть пацієнти, які відвідали її рекламувати медичний центр своїм друзям і знайомим, що живуть за кордоном.

Що таке медичний туризм в цілому?

По суті, медичний туризм являє собою виїзд закордон. Але, на відміну від звичайної туристичної поїздки, медичний туризм передбачає отримання на території обраної країни певних медичних послуг, в даному випадку - стоматологічних. В принципі, ті ж самі медичні послуги можуть бути доступні і в рідній країні пацієнта, але, поїздка за кордон може поєднати в собі і туристичний огляд місцевих визначних пам'яток з шопінгом, і отримання необхідної стоматологічної допомоги. Існують дані соціологічних опитувань, за якими можна визначиться з головними причинами за якими громадяни іноземних держав вибирають для себе саме медичний туризм. До них в першу чергу відносяться:

• просто заощадити на більш дешевих, ніж в рідній державі стоматологічних послуг - це мета, яку ставлять перед собою найбільшу кількість пацієнтів - іноземців.

• пошук стоматологічних клінік, обладнаних інноваційними технологічними розробками і з кваліфікованим медичним персоналом світового рівня професіоналізму.

• увагу і людське ставлення до пацієнта з боку адміністрації клініки і працює в ній медичного персоналу;

• отримання негайної стоматологічної допомоги, яка не передбачає тривале очікування в чергах онлайн записи.

І, не секрет, що ступінь популярності медичного туризму безпосередньо пов'язана з фактом того, що медичне обслуговування, яке включає і стоматологічні послуги в промислових країнах, що належать до розвинених передбачає досить великі витрати. Лікування в сучасній приватній стоматологічній клініці, що знаходиться в Україні, обійдеться пацієнту набагато дешевше, ніж аналогічне лікування, скажімо, в Америці, Японії або в одній з європейських країн.

Для прикладу надамо порівняння середньої вартості деяких послуг українських клінік з вартістю аналогічних процедур за кордоном, починаючи з найпершої послуги - консультації:

• консультація - в Україні безкоштовна, в Німеччині вона обійдеться в 81 $, в США - 55 $;

• імплантат - в Україні від 258 $, в Німеччині і США від 852 $ і від 2200 $ відповідно;

• коронка металокерамічна - в Україні від 96 $, в Німеччині від 334 $, в США - від 600 $.

Як видно з прикладу, різниця у вартості дуже навіть істотна. Якщо доповнити загальну картину тим, що в наш час можна без жодних проблем з комфортом переміститися в будь-яку точку земної кулі, то стає зрозумілим, чому медичний туризм з кожним роком набуває все більшої популярності. Сприяють цьому і постійні технологічні вдосконалення, які проводяться в українських приватних стоматологічних клініках, і строгий контроль в них не тільки якості обслуговування європейського рівня, але і дотримання високих стандартів санітарних норм, що забезпечують безпеку пацієнтів.

Як саме пацієнти визначають безпеку медичного туризму?

Більшість громадян іноземних держав визначають факт того, чи безпечний для них медичний туризм комплексно, виходячи відразу ж з декількох показників. До них відносяться:

• загальний рівень системи охорони здоров'я в країні;

• репутація стоматологічної клініки, в якій вони планують проходити лікування;

• акредитацію медичного закладу;

• компетентність і професіоналізм медичного персоналу клініки.

Саме тому, коли ви збираєтеся просувати сторінку своєї стоматологічної клініки в соціальних мережах, не забувайте надавати на ній максимум корисної для потенційних пацієнтів інформації. Тут мова йде і про ступінь комфорту, яким буде забезпечено пацієнтів, що приїхали в клініку з-за кордону, і про обладнання, яке використовується в клініці, природно, воно повинно бути сучасним і виробленим відповідно з найновішими технологічними розробками.

Бажано відразу ж повідомляти пацієнтам всі варіанти, які клініка може запропонувати їм для проживання в країні на період лікування, послуги трансферу. До речі, деякі стоматологічні клініки в переліку комплексу своїх послуг пропонують пацієнтам навіть організацію екскурсій по місту. Як говориться - для клієнта все найкраще.

І на завершення, вирішальним фактором все-таки буде максимально повна інформація про команду лікарів, що працюють в стоматологічній клініці. Можна розміщувати фото вдячних пацієнтів, звичайно ж, виключно після того як ви отримаєте їх особисту згоду на розміщення особистої інформації, і відгуки, в яких потенційні пацієнти зможуть прочитати, наскільки якісні, надані в даному медичному закладі послуги. Для того щоб вся ця інформація в повній мірі відповідала тому, що громадянин іноземної держави, ваш потенційний пацієнт побачить в реальності, по приїзду в країну і в клініку зокрема. Тому в обов'язковому порядку повинен бути ретельно до дрібниць продуманий шлях пацієнта.

Що повинен включати в себе шлях пацієнта

Шлях пацієнта поважаючої себе стоматологічної клініки повинен бути ретельно продуманий. Тобто, тут важливі навіть найдрібніші деталі, відсутність або невідповідність яких певного високого рівня може призвести до того, що репутація клініки постраждає.

Отже, в загальному, сам шлях пацієнта включає в себе:


• те, звідки саме пацієнт отримає інформацію про вашу стоматологічній клініці;

• яким чином він буде проходити онлайн-консультацію, і хто буде консультувати його;

• яку інформацію зможе отримати пацієнт в онлайн режимі.

Тобто в стоматологічній клініці повинна бути створена система, яка об'єднує і чітко контролює всі, що відбуваються в медичному центрі процеси. Повинно бути чітко налагоджена і взаємодія персоналу клініки один з одним, і взаємодія з іноземним громадянином, який є вашим потенційним пацієнтом.

Не варто забувати і про те, що збираючись приїхати на лікування саме в вашу стоматологічну клініку, іноземець в будь-якому випадку буде цікавитися безпекою як безпосередньо приїзду в країну, так і безпекою послуг, що надаються, камфорним знаходженням в країні і професіоналізмом лікарів, що працюють в стоматологічній клініці. Саме вищесказане є прямим підтвердженням того, наскільки важливі правильно вибудувані в стоматологічній клініці бізнес-процеси.

Крім цього для того щоб медичний туризм став потребованим у вашій стоматологічній клініці необхідно звести до мінімуму всілякі ризики і незручності потенційних пацієнтів. В першу чергу в стоматологічному бізнес-туризмі мова йде про:

1. Уникнення можливості появи мовного бар'єру. Якщо пацієнт прибув до вашої стоматологічну клініку з ближнього зарубіжжя, а тим більше, з країн пострадянського простору - проблем не буде. Але, в разі якщо незнання мови не дозволить медичному персоналу і пацієнту повноцінно спілкуватися, можуть виникнути серйозні неприємності. В першу чергу вони будуть пов'язані з нерозумінням пояснень персоналу того як будуть проводитися обстеження і, безпосередньо, саме лікування, з проходженням процедур і медичних рекомендацій. Тому багато поважають себе клініки стоматології, що займаються медичним туризмом, вводять в штат своїх співробітників професійного перекладача.

2. Транспортування пацієнта. Як до лікування, так і після нього пацієнту може бути досить важко перенести непередбачене транспортування, включаючи переліт або трансфер від аеропорту до вашої стоматологічної клініки. Та й якщо пацієнт тільки прооперований, то цілком природно, що йому буде складно добиратися з клініки до готелю і непродумані заздалегідь поїздки можуть привести до ускладнень після проведених процедур.

3. Продумане місце проживання для пацієнтів вашої клініки.
Якщо ви заздалегідь надасте іноземному громадянину трансфер від аеропорту або вокзалу в готель, а потім забезпечите комфортну можливість поїздок з готелю в клініку і назад - це неодмінно збільшить кількість вдячних відгуків і, відповідно, потік потенційних пацієнтів з-за кордону.

4. Вирішення питання з додатковими консультаціями. Трапляється, що після проведеного терапевтичного або оперативного лікування у людини можуть виникати різні побічні ефекти. І, найчастіше це станеться вже після того як пацієнт повернеться на батьківщину. Звичайно ж, знову повертатися за консультацією в стоматологічну клініку, де він проходив лікування досить важко. Але і займатися самолікуванням, як добре відомо всім медикам теж не бажано. Саме тому в клініці повинен бути ретельно продуманий механізм консультацій в режимі онлайн вже після проведеного курсу лікування.

Медичний туризм і час, витрачений на надання стоматологічних послуг

Розглядаючи медичний туризм в сфері надання стоматологічних послуг не можна не зупинитися на такому важливому питанні як час, протягом якого пацієнт зможе отримати гарантоване йому лікування, протезування або будь-яку іншу необхідну йому стоматологічну послугу. Що стосується термінів, то це має бути мінімальна кількість часу, витраченого на надання стоматологічних послуг.

Звичайно ж, більшості пацієнтів хотілося б, щоб ці терміни були чітко позначені. Але, на жаль, на ринку надання стоматологічних послуг, втім, як і в випадку з будь-якими іншими медичними послугами, просто неможливо і нереально чітко позначити час, який доведеться витратити на лікування. Скільки триватиме те чи інше лікування сказати заздалегідь з точністю хоча б до одного дня в будь-якому випадку не вийде. Тут багато в чому все залежить від індивідуальних фізичних особливостей людського організму, який в різних клінічних ситуаціях може повести себе по-різному. Тобто, якщо один пацієнт може закінчити необхідний для його курс лікування, наприклад, за тиждень, то іншому пацієнтові на аналогічне лікування доведеться витратити вже тижнів зо два-три.

Як громадяни іноземних держав вибирають клініку для медичного туризму?

Деякі пацієнти, які планують медичний туризм в Україні, звертаються для пошуку стоматологічної клініки до спеціальних компаній-посередників або до стоматологів-координаторів. Тому, якщо власник вирішить розвивати діяльність своєї компанії саме в цьому напрямку, йому необхідно заздалегідь подбати про те, щоб в Інтернеті на спеціалізованих сайтах і створених сторінках в соціальних мережах було розміщено максимум корисної для потенційних пацієнтів інформації. Надзвичайно важливо вказувати наступні дані:

• місце розташування стоматологічної клініки;

• вартість кожної з послуг, що надаються у клініці;

• наявність висококваліфікованих фахівців з різних стоматологічних напрямків;

• статистичні дані про успішність лікування;

• наявність необхідного сучасного медичного обладнання;

• доступ до інноваційних методик лікування і нових медичних матеріалів і препаратів.

Відповідно, потрапивши на сайт або сторінку певної стоматологічної клініки, потенційний пацієнт в першу чергу звертатиме увагу на:

• кількість іноземних пацієнтів, які вже скористалися послугами даної стоматологічної клініки;

• середні показники оцінок клініки відповідно до залишеними відгуками;

• факт того, наскільки актуальна представлена на сайті інформація про послуги і ціни на них.

І, звичайно ж, далеко не останнє місце займає швидкість, з якою представники клініки дадуть відповіді на запитання потенційних пацієнтів. Дивно було б розраховувати, що звернувшись в вашу стоматологічну клініку пацієнт буде тижнями, а то й місяцями чекати відповіді від адміністрації або лікаря.

Що потрібно знати, перш ніж запускати в стоматологічній клініці медичний туризм


Отже, плануючи запустити в своїй стоматологічній клініці послуги з бізнес-туризму, необхідно брати до уваги цілий комплекс певних системних заходів, кожен з яких не тільки має бути ретельно налагоджений сам по собі, але і точно, як швейцарський годинник взаємодіяти з іншими медичними та управлінськими системами клініки. Тобто, повинен бути ідеально налагоджений шлях пацієнта.

Пацієнти з-за кордону потребують більш детального і докладного супроводу з боку адміністрації та медичного персоналу стоматологічної клініки в порівнянні, наприклад, з пацієнтами з України. Тобто, для них просто необхідна ретельна організація багатьох суто сервісних моментів, які зможуть забезпечити не тільки комфорт під час відвідин вашої стоматологічної клініки, а й комфортне перебування в країні в цілому, з огляду на проживання, харчування та переїзди в межах міста.

Звичайно ж, ніхто не зменшує і значення виключно медичних нюансів, які повинні бути ретельно організовані і злагоджено взаємодіяти між собою всередині компанії.

Перспективи, які отримує стоматологічна клініка, що відкрила для себе медичний туризм

Вже зараз, в наш час кількість людей, які щорічно відправляються в подорож не тільки для того щоб оглянути місцеві визначні пам'ятки, а й для того щоб скористатися певними медичними послугами, включаючи і стоматологічні перевищує мільйони. Найчастіше медичні туристи приїжджають до нас з Японії і Канади, Америки, країн західної Європи і Сходу. Їх приваблює в першу чергу більш низька вартість стоматологічних послуг в порівнянні з рідними країнами, професіоналізм медиків та сучасне обладнання.

Загалом, весь потік пацієнтів, які приїжджають в Україну з метою отримання стоматологічних послуг в приватних клініках можна умовно розділити на два різних напрямки. Потреба в медичному туризмі у кожному з них була викликана дещо іншими причинами:

Медичний туризм мандрівників з економічно розвинених держав. З огляду на досить високий рівень життя в них, вартість медичного обслуговування висока навіть для середньостатистичних жителів Америки або країн Європейського Союзу. Тому кількість громадян, які щорічно приймають рішення відправитися на лікування в країну, де воно обійдеться фінансово дешевше, зростає в геометричній прогресії. Виходячи з цього, можна тільки уявити які економічні вигоди отримає власник стоматологічної клініки, що забезпечує своїм пацієнтам комфортний та якісний медичний туризм.

Медичний туризм мандрівників з країн, де медична допомога і рівень надання медичного обслуговування знаходиться на початковому рівні. Багато з них виберуть для лікування саме українські стоматологічні клініки з низькими цінами.

На території України медичний туризм став набирати обертів зовсім недавно, саме тому власники приватних стоматологічних клінік мають відмінну можливість залучити в свої заклади пацієнтів з-за кордону і цим суттєво підняти планку рівня своїх доходів. Зараз у нас практикуються відразу три гілки медичного туризму:

• діагностичний;

• оздоровчо-косметичний;

• лікувальний.

У кожному з них можуть брати активну участь стоматологічні клініки з відповідним рівнем акредитації, обладнанням і, звичайно ж, професійним висококваліфікованим медичним персоналом. Ринок медичного туризму продовжує активно розвиватися, тому власникам стоматологічних клінік варто звернути увагу саме на цей напрямок розвитку компаній. Головне не забувати про потребу внутрішньої систематизації всіх відбуваються в клініці процесів і ретельної розробки всіх етапів взаємодії між клінікою та іноземцем, що приїхав на лікування.
НАШІ КОНТАКТИ
+38068 103 99 98
dentalspaconsult@gmail.com
Ми в соціальних мережах:
Close
Зв'яжіться з нами:
Viber
Messenger
Mail
Phone
Copyright © Dental Spa Consult