Dental Spa Consult

Програми для стоматологій

Довгі роки у стоматологіях превалював паперовий документообіг. Однак тенденція на "діджиталізацію" та беззаперечна зручність автоматизації підштовхують клініки до придбання та використання спеціалізованого ПЗ та сервісів. У даному обзорі розглянемо ті програми, які представлені на ринку нашої країни та не покинуті розробниками.

Отож, знайомимося ближче:

● Зубна Фея – представлена на ринку більше 10 років, встановлюється на ПК, надає широкі можливості та інтеграції з іншими сервісами.

● Denta Pro – як і Зубна Фея, це "ветеран" на ринку програм, встановлюється на ПК.

● iClinic – веб-сервіс, представлений в Україні 7 років.

● ClinicСards – наймолодший з представлених, але вже популярний веб-сервіс, орієнтований першочергово на лікарів-стоматологів, але і має вектор для організації роботи клінік.


Оцінювання буде побудовано на ранжованих балах, оцінюються найрізноманітніші фактори, від впізнаваності продукту на ринку до швидкості зворотного зв'язку техпідтримки, повноти функціоналу тощо. Джерелами інформації стали відгуки людей, що ознайомилися з роботою програм, розбираються в специфіці та працюють з ними щодня.

Впізнаваність програми на ринку

За кількістю користувачів та відомим ім'ям більш впізнаваними у масах є Denta Pro та Зубна Фея. Відносно молодші iClinic та Cliniccards менш знайомі, однак також мають вже тисячі користувачів. Тож: Denta Pro набирає 4 бали, Зубна Фея – 3, Cliniccards – 2, iClinic – 1.
Програми
Бали
Denta Pro
4
Зубна Фея
3
Cliniccards
2
iClinic
1
Інтерфейс та простота використання

Програми, що з'явилися раніше на ринку, дають більше можливостей, однак і мають складніший для розуміння інтерфейс. У той же час сучасні сервіси iClinic та Cliniccards надають своїм користувачам зрозумілий інтерфейс та можливість роботи у браузері. Таким чином, користувач не прив'язаний до операційної системи – для роботи у програмі підійде як комп'ютер, так і планшет або телефон. У підсумку, за цим показником Cliniccards має 4 бали, iClinic – 3, Denta Pro – 2, Зубна Фея – 1.
Програми
Бали
Cliniccards
4
iClinic
3
Denta Pro
2
Зубна Фея
1
Якість зворотного зв'язку на етапі ознайомлення

Зміна чи перехід на нову програму – завжди стрес. Новий інтерфейс – безліч запитань та сумнівів, адже потрібно розбиратися та перенавчатися. Тому вкрай важливою є швидкість та простота підключення, адекватний зворотній зв'язок. Тут в лідерах беззаперечно Cliniccards та iClinic. Зворотній зв'язок миттєвий, підключення та налаштування облікових записів займає лічені хвилини. До того ж, iClinic проводить очну презентацію та первинне навчання не лише у м. Києві.
Програми
Бали
iClinic
4
Cliniccards
3
Denta Pro
2
Зубна Фея
1
Якість зворотного зв'язку на етапі роботи з продуктом

Після вибору програмного рішення розпочинається етап користування. У користувачів з'являються додаткові питання, діляться побажаннями з покращення або допрацювання – реакція на цей зворотній зв'язок важлива. Тут знов у лідерах iClinic та Cliniccards, однак Зубна Фея чи Denta Pro також оперативно реагують на звернення. Їм дамо трохи нижчий бал, оскільки через складніший інтерфейс та велику кількість можливостей допрацювання займають час та можуть потребувати додаткового навчання співробітників.

Особливо відмітимо розробників iClinic, які наразі спілкуються з клієнтами напряму, без техпідтримки першої ланки. Це істотно зберігає час, адже спілкування відбувається одразу з тими людьми, які компетентні у питаннях та знають свій продукт.
Програми
Бали
iClinic
4
Cliniccards
3
Зубна Фея
2
Denta Pro
1
Можливості

У порівняльній таблиці нижче ми поєднали усі найнеобхідніші можливості для роботи стоматології в одній програмі. Базові блоки в усіх програм майже однакові, однак у деяких профільних потребах є суттєві відмінності. Звертаємо Вашу увагу, що дані актуальні на момент публікації. Програми постійно допрацьовуються, виходять нові блоки, розробляється новий функціонал.
Можливості
Зубна Фея
iClinic
Denta Pro
Cliniccards
Картотека
Аналіз бази клієнтів
Діагностика пацієнта
План лікування
Зубна формула
Реєстратура
Склад
Аналітика
Зарплати
Страхові компанії
Статистика
Ведення мережевих клінік
IP-телефонія
Онлайн-запис з сайту клініки
Онлайн-запис з doc.ua
Мобільний додаток
Наряди для лабораторії
СМС-розсилки
Інтеграція з касовими апаратами
Надсилання файлів користувачу за межі клініки
Інтеграція з візіографами
Додаткові послуги
Повноцінний управлінський модуль аналізу даних для клініки
У Зубної Феї детальна фінансова аналітика, однак робота з нею потребує додаткового часу. Крім того, за додаткову оплату компанія-розробник надає додаткові сервіси: розробку сайту, внесення прайсу, матеріалів, і навіть повноцінну кастомізацію під клініку.

● У iClinic інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що значно спрощує та скорочує час адаптації співробітників. Онлайн-запис з сайту клініки та сервісу doc.ua допомагає залучати пацієнтів. Власна телефонія допомагає працювати в рамках однієї програми без підключення додаткових сервісів. Зубна формула з хронологією змін спрощує моніторинг процесу лікування пацієнтів.

● Denta Pro надає широкий набір можливостей для роботи клініки, у тому числі мобільний додаток та онлайн-запис з сайту клініки. Інтерфейс трохи застарілий, однак має усі необхідні функції.

● Cliniccards може похвалитися найбільш сучасним інтерфейсом, додатком для iOS, проте можливостей для роботи у великих та мережевих клініках поки що недостатньо. Власної телефонії у даного ПЗ немає, однак пропонується інтеграція з іншим популярним провайдером ІР-телефонії.

Вартість підключення та обслуговування

На жаль, у цьому порівнянні відсутня Зубна Фея, оскільки вартість користування програмою залежить від обраних модулей та послуг. Для інших трьох програми ми підрахували вартість користування для клініки на 2 кабінети (4 лікаря, 2 асистента, 2 адміністратора, власник, бухгалтер).
Період оплати
iClinic
Denta Pro Standart
Cliniccards
За місяць
650 грн
1275 грн
Тільки річна оплата
За місяць при авансовій річній оплаті
500 грн
1062,5 грн
100 $
Річна оплата
6000 грн
12750 грн
1200 $
Якщо ж ви індивідуально практикуючий лікар з ліцензією, оплата буде виставлена із розрахунку на одну людину:
Період оплати
iClinic
Denta Pro Standart
Cliniccards
За місяць
200 грн
480 грн
Тільки річна оплата
За місяць при авансовій річній оплаті
150 грн
400 грн
10 $
Річна оплата
1800 грн
4800 грн
120 $
Тариф в iClinic, Denta Pro та Зубній Феї виставлений у гривні, при річній оплаті є додаткові знижки. Тариф Cliniccards прив'язаний до валюти, відсутня щомісячна оплата.

Найбільш конкурентна вартість представлена у тарифі iClinic – вдвічі нижче за Denta Pro Standard і вп'ятеро нижче за Cliniccards. Це пов'язано з тим, що тарифи Cliniccards залежать від кількості підключених співробітників (кількості окремих облікових записів). Зменшити тариф можна, якщо використовувати один обліковий запис для кількох працівників (наприклад, для адміністраторів, що працюють позмінно). Однак, тоді втрачається функція безпеки даних, обліку та моніторингу функцій та виконаних в програмі дій. Якщо ж говорити про Denta Pro, тут немає обмежень по кількості кабінетів чи співробітників. Повний тариф Denta Pro Ultimate з підтримкою телефонії, робочого місця касира та мультивалютності коштує 24500 грн/рік. Для мережевих клінік кожен філіал оплачується окремо.

Безпека даних

Одне з ключових питань для будь-якої компанії – зберегти базу клієнтів, медичні дані та внутрішню "кухню" подалі від сторонніх очей. На щастя, усі досліджувані програми заявляють, що хмарне збереження даних відбувається на захищених іноземних серверах, частіше за все це сервери Amazon. А базова інформаційна безпека мінімізує ризики проникнення ззовні.

Однак, як показує практика, частіше за все самі співробітники є загрозою. Це відбувається тоді, коли у співробітника є необмежений доступ до всіх даних, їх можна скопіювати чи використати для власних цілей. Тому для кожного користувача програми мають бути встановлені ролі (обмежені права доступів).

З модулем Cliniccards можуть виникнути питання, оскільки тарифні плани залежать від кількості співробітників, і для економії часто беруть один обліковий запис для кількох людей. До того ж, є міграція даних з клініки в клініку за лікарями. І якщо своєчасно не обмежити доступи, лікар, переходячи в іншу клініку, може "забрати" туди свій обліковий запис з пацієнтами.

iClinic з питань безпеки вводить найбільш суворі обмеження: переміщення даних можливе тільки в лабораторію, дані автоматично видаляються після встановленого терміну.
Програми
Бали
iClinic
4
Denta Pro
3
Зубна Фея
2
Cliniccards
1
Тож яку програму обирати?

На сьогоднішній день кожна з програм закриває лише частку питань та завдань, що стоять перед власниками та керівниками стоматологічних клінік. Усе залежить від того, які функції для Вас є пріоритетними, а які Ви будете готові вести вручну. Програми стрімко розвиваються, тож чекаємо на нові модулі!
НАШІ КОНТАКТИ
+38068 103 99 98
dentalspaconsult@gmail.com
Ми в соціальних мережах:
Close
Зв'яжіться з нами:
Viber
Messenger
Mail
Phone
Copyright © Dental Spa Consult